Žabiny v Šoproni ztrácely ve hře 1na1

Žabinám v Šoprnoni utekly vstupy do obou poločasů a do Brna se tak vrací s těsnou porážkou 72:75. Do sobotní odvety musí zapracovat zejména v obraně 1na1, kde je Maďarky jasně přehrávaly. V útoku se naopak opět dařilo podkošovým posilám.

Svěřenkyně Viktora Pruši po skvělém domácím představení tentokrát narazily. Do prvního ze dvou přípravných zápasů proti maďarské Šoproni vstoupily poněkud vlažněji a soupeřky jim tak hned úvodem bodově odskočily.

Oproti Memoriálu prof. Paši jim scházela agresivní obrana, propadaly hlavně v situacích jedna na jedna. A přestože se dokázaly po druhé desetiminutovce ujmout jednobodového vedení, výsledné tříbodové manko již zvrátit nedokázaly.

Domácí za výhrou táhla slovinská reprezentantka Zala Friskovec s 21 body, brněnský celek pod košem držely americké pivotmanky Elissa Cunane a Stephanie Kostowicz. Odveta a zároveň poslední zkouška před euroligovou kvalifikací čeká na Žabiny v sobotu 14. září od 18 hodin na Rosničce.

Simona Sklenářová: „Do dnešního utkání jsme nevstoupily dobře. Soupeř si na začátku vytvořil lehký bodový polštář, který jsme ale do poločasu zvládly stáhnout a šly do druhého poločasu +1. Šoproň nás dnes přehrávala 1on1 a tím si vytvářela volné střely. Musíme se z toho poučit, rozebrat to u videa a do dalšího utkání vstoupit s agresivnější obranou.“

Šoproň vs. Žabiny Brno 75:72 (21:18, 35:36, 57:53)

Body: Cunane 17, Kostowicz 14 + 10 doskoků, Záplatová 12, Knežević 8, Hamzová 7, Čechová 6, Dudášová 4, Sklenářová 4, Zeithammerová 0