Žabiny v Bourges druhé místo ve skupině nevybojovaly

Francouzská mise o druhé místo euroligové skupiny B basketbalistkám Žabin Brno nevyšla. I přes vyrovnanou první půli podlehly na půdě Tango Bourges 70:91 kvůli podařenému závěru třetí desetiminutovky domácích. Odvetu sehrají v Brně za měsíc jako poslední zápas skupinové části. Příští týden vyjedou do Atén za vytouženým postupem.

Stejně jako před třemi lety dělaly Žabinám největší potíže fyzicky urostlejší podkošové hráčky. Dvojice Amy Okonkwo a Kariata Diaby dohromady nastřílely 49 z celkových 91 francouzských bodů. „Díky útočnému potenciálu jsme to v prvním poločase drželi, hráli jsme i s jedenácti asistencemi. Pak jsme bohužel začali hrát pasivně a individualisticky pod tlakem. Rozpadla se nám týmová hra, na které to máme založené. Je to krutá prohra, protože jsme patnáct minut byli ve vedení,“ litoval trenér Viktor Pruša.

Jeho svěřenkyně po třinácti bodové šňůře na konci třetí čtvrtiny zareagovat již zkrátka nedokázaly. Jindy přesné trojky se jim nedařilo proměňovat, špatné procento střelby měly i z trestných hodů. „Těžko se mi to hodnotí. Zasloužily jsme si lepší výsledek. Šňůra 13:0 nás potopila. Do odvety se ale připravíme lépe,“ vyhlížela po utkání Simona Sklenářová další duel.

Česká reprezentantka zaznamenala 13 bodů, stejně jako Nikola Dudášová, jenž kralovala druhé desetiminutovce. Nejlepší střelkyní domácích byla Elissa Cunane, ta však utkání kvůli pěti faulům nedohrála. Stephanie Kostowicz i přes velkou nevolnost zapsala s 12 body a 11 doskoky double-double.

O víkendu si brněnský celek od zápasového tempa odpočine. Kvůli náročnému cestování odložily Žabiny ligový zápas s Chomutovem, který měly odehrát v sobotu. Po víkendu totiž hned v úterý zamíří do Atén, kde je čeká první odveta a zároveň boj o postup ze skupiny.

Tango Bourges vs. Žabiny Brno 91:70 (20:21, 44:44, 80:58)

Body: Cunane 15, Sklenářová 13, Dudášová 13, Kostowicz 12 (+11 doskoků), Hamzová E. 7 (+4 asistence), Čechová 4, Záplatová 3, Knežević 3, Zeithammerová 0, Hamzová M. (nenastoupila)