Žabiny své zaváhání v Brandýse ustály

Ani druhý návrat do české ligy po Eurolize se basketbalistkám Žabin Brno nepovedl dle jejich představ. Po drama v Hradci měly na mále i v nové hale v Brandýse. Nakonec dramatickou koncovku ustály a i přes nejtěsnější letošní výsledek 72:67 si v české nejvyšší soutěži připsaly čtvrtou výhru.

Hostující Žabiny po náročném cestování nastoupily do 4. kola Chance ŽBL velice vlažně. Komunikace jim vázla zejména v jindy velice tvrdé obraně. Domácí hráčky, které letos ještě nezvítězily, tak až překvapivě ovládly první desetiminutovku poměrem 21:18.

Euroligové Žabiny do následující čtvrtiny nastoupily dvanácti body v řadě a už to vypadalo, že se z úvodního spánku probraly. Bývalá reprezentační pivotmanka Alena Hanušová však táhla domácí naděje. K ní se střelecky ve druhém poločase přidala i Andrea Ondroušková a Branýs ztrácel na Žabiny dvě minuty do konce pouze o jediný koš.

Brněnskou lavičku ale podržela Nikolina Knežević, která s 26 body a 4 doskoky byla nejlepší hráčkou utkání. „Máme za sebou velmi náročný zápas. Máme jisté výmluvy, ale ty nemůžou být naším alibi. Jak jsem již v minulosti řekla, naše venkovní zápasy se odvíjí od tvrdé obrany a dodržování pokynů trenérů. A dneska jsme tyto pravidla v obraně nerespektovaly a ony tak proměňovaly lehké koše. Naštěstí ta koncovka skončila v náš prospěch, ale rozhodně musíme na takovýchto detailech zapracovat,“ okomentovala konečnou výhru 72:67.

Další ligové kolo odehrají basketbalistky před reprezentační pauzou 2. listopadu, ještě před tím je ale čekají důležité utkání v Bourges a Athénách.

DSK Brandýs Basketball vs. Žabiny Brno 67:72 (21:18, 36:40, 44:55)

Body: Knežević 26, Hamzová E. 10, Kostowicz 10, Zeithammerová 8, Kytlicová 6, Cunane 5, Čechová 4, Sklenářová 3, Dudášová 0, Hamzová M. (nenastoupila)