Žabiny načaly nový ročník ŽBL hladkou výhrou v derby

Úspěšný vstup do sezony zaznamenaly basketbalistky Žabin Brno i v české lize. V úvodním kole Chance ŽBL si hladce poradily s KP Tany 86:58 na půdě městských rivalek a navázaly tak na euroligový postup i předchozí vzájemné střetnutí.

Svěřenkyně Viktora Pruši po náročném programu kvalifikace vlétly do prvního kola nejvyšší české ligy s velkou chutí. Ostrý start ŽBL v podání brněnského derby je nijak nezaskočil a koš po koši se ujímaly na Starez Areně Vodova vedení. Žabinám opět fungovala zejména spolupráce s podkošovými hráčkami, které měly nad svými královopolskými soupeřkami výškovou výhodou, jenž také patřičně využívaly útočně i na doskoku.

A přestože KP střelecky držela Kateřina Galíčková, druhý poločas již patřil hostujícímu týmu. „Měly jsme velmi dobrý vstup do zápasu, ve druhé čtvrtině to už v obraně nebylo úplně ono. Daly jsme sice 43 bodů v útoku, což je za poločas super, ale inkasovaly jsme zbytečně lehké střely, na které jsme byly připravené. Ve druhé půlce už jsme si to pohlídaly a klapalo nám to jak na útočné, tak obranné polovině,“ potvrdila slovenská reprezentantka Nikola Dudášová, která i díky třem trojkám patřila k hlavním tahounkám Žabin.

Žabiny načaly nový ročník české ligy, v níž obhajují stříbro, vítězstvím 86:58. Zároveň si v tvrdém zápase proti Eurocupem zkušenému soupeři otestovaly prostory haly Vodova, v níž 8. října nastoupí do prvního zápasu skupinové fáze Euroligy.

KP Tany Brno vs. Žabiny Brno 58:86 (13:22, 33:43, 43:58)

Body: Kostowicz 22, Dudášová 19, Cunane 14 (+ 15 doskoků), Hamzová 11, Čechová 9, Knežević 8, Sklenářová 3, Kytlicová a Zeithammerová nenastoupily